Fundacja proequo   Fundacja Centaurus   Stowarzyszenie Empatia   Konie   Leasing Maszyn Rolniczych   Fundacja Viva   Vegetarian   Klub Gaja   Fundacja Pegasus   Fundacja Tara   Przystań Ocalenie   Nasza Szkapa   Konie, Jazda Konna   Zwierze nie jest rzeczą   Tunele Foliowe Ogrodnicze   Forum Konie  
  
  Strona Główna Konie
  Konie w potrzebie !!!
    - Pomoc dla Pestki
    - Skatowana klacz
  Budowa konia
  Linki
  Kontakt
 
 


 

PESTA to 13 letnia klacz. Klacz z silną kontuzją przedniej nogi. Wykupiona w lipcu 2006 roku, by mogła dożyć spokojnej starości na zielonych pastwiskach. Diagnoza wykazała silne zwyrodnienia stawu nadgarstkowego, lecz dzięki stałemu leczeniu Pestka może normalnie żyć, może chodzić, biegać, cieszyć się zielonymi łąkami. Jej leczenie jest okrutnie drogie, co ok. 6tyg musi otrzymywać m.in. dostawowo zastrzyki z kwasu hialuronowego (zastrzyk kosztuje 250-350zł..). Było już tak dobrze, z konia wlekącego za sobą nogę zamieniła się w lekko kulejącą pełną życia, galopującą po łące dziewczynkę. Teraz po zimie, gdy Pestka znów poszła na łąkę nastąpiło niestety pogorszenie. Pestka znów ledwo zgina nogę, każdy krok to dla niej ból. Kolejne prześwietlenie chorej nogi wykazało jednak iż udało nam się w b. dużym stopniu zahamować rozwój choroby (bez leczenia szybko doszłoby do zarośnięcia stawu i całkowitej sztywności nogi, a to w przypadku tak dużego konia oznaczałoby koniec – Pestka nie mogłaby chodzić, sama nie położyłaby się, nie wstała..). Pestula została wykupiona zaźrebiona, 30.05 urodziła zdrową córeczkę.

Stan jej nogi niestety bardzo się pogarsza, zastrzyki i leki nie działają już tak jak kiedyś.. Można ją jednak uratować. Dr Kmiecik wraz z dr Berezowskim chcą się podjąć operacji ratowania nogi. Klacz nadal by kulała, lecz nie odczuwałaby już bólu, jej stan byłby stabilny i mogłaby dożyć spokojnej, później starości na zielonych łąkach. Nie pozwólmy by Pestka nie skorzystała z takiej szansy na spokojne życie. Nie teraz, nie gdy już tak wiele się zrobiło i tak niewiele brakuje do jej szczęścia.. Z operacja nie można długo zwlekać, planowany termin to listopad, gdy odstawi się już źrebiątko. Operacja odbędzie się w Warszawie, bliżej nie ma odpowiedniego sprzętu.

 

PESTKOWY FILMIK: http://minerwa1.wrzuta.pl/film/7onvp0k1lB/mov06927 

Szacowany koszt operacji + transport do Warszawy to ok.5tys. zł. To dużo, nawet bardzo dużo, ale to cena Pestkowego życia. Mamy już odłożone 1.5tys. zł, do listopada potrzeba jeszcze uzbierać 3,5tys..

 
Nie pozwólmy by teraz, po tylu trudach gdy Pestka otrzymała nowe spokojne życie, gdy znów zaczęła biegać, tarzać się, wesoło rżeć i galopować wraz z innymi końmi, nasz wysiłek poszedł na marne i klacz znów stała się osowiałym, smutnym koniem, który z każdym krokiem odczuwa ból i z każdym dniem chodzi coraz gorzej…

 

Pomóc Pestce można na kilka sposobów:

** wpłacając nawet najmniejsze kwoty na "Pestkowe" konto w mbanku:

      56 1140 2004 0000 3402 3363 7045 (Karina Penar, Fromborska 55, 54-111 Wrocław)

** uczestnicząc w moich aukcjach na allegro, a także przekazując przedmioty do zlicytowania:

 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1084381

** POMOC W ZDOBYCIU LEKOW W celu poprawienia pracy chorego stawu potrzebne sa także ogolnodostępne preparaty dla koni zawierające kwas hialuronowy, glukozamine, chondroityne, np. CORTAFLEX (podstawowy, a najlepiej o zwiększonej ilości HA), GELA PONY (chondro, arthro, fast)... Są to dość drogie leki, ale może komuś została część opakowania, może ktoś z Państwa miałby ochotę zasponsorować Pestce taki preparat. 
 

 
 

 
kontakt: minerwa1@op.pl

gg: 579338

tel.: 888 204 244

(jeśli nie odbieram, proszę o sms - oddzwonię)